ZŠ Nepomucká

Anglie 2015

V letošním školním roce 2014 - 2015 jsme opět podnikli jazykově poznávací kurz, tentokrát do jižní Anglie, přímořského města BOURNEMOUTH, města v hrabství Dorset.

V ranních hodinách jsme se trajektem přeplavili z přístavu Calais do přístavního města Dover v Anglii.

Hned první den jsme se dopravili z městečka Portsmouth na ostrov Isle of Wight, kterému se přezdívá „Anglie v kapse", a to díky svým přírodním krásám a nádherným letoviskům.

Delší procházkou po útesech jsme došli na nejzápadnější výběžek ostrova, kde jsme měli možnost obdivovat skalní útvary v moři – The Needles. Poté jsme navštívili vesničku Godshill s typickými doškovými chaloupkami. Na závěr našeho výletu jsme se prošli křivolakými uličkami v přístavu Ryde.

Další místo, které jsme navštívili, bylo hrabství Dorset. Zde jsme se podívali na zříceninu normanského hradu Corfe Castle a také jsme se prošli po nádherném pobřeží. Viděli jsme zde mořskou zátoku se strmými vápencovými útesy Lulworth Cove. Viděli jsme i Durdle Door – vymletou skalní bránu.

Nádherná procházka byla v městě Bournemouth, kde jsme navštívili Oceanarium, pozorovali jsme žraloky, mořské želvy, rejnoky, malé vydry a spoustu mořských ryb.

Další zastávkou byl průjezd chráněnou přírodní oblastí s nádhernými vřesovišti a starými vesnicemi v New Forest. Poté jsme navštívili palác, opatsví a zahrady Beaulieu a zajímavým místem naší návštěvy bylo muzeum starobylých automobilů. Zde jsme měli možnost vidět automobily World of Top Gear, Mr. Bean, Elvis Presley, královny Alžběty, Marylin Monroe a mnohých dalších.

Nádhernou procházkou bylo první hlavní město v historii Anglie - Winchester, které bylo v 18. století po Londýnu nejvýznamnějším mocenským a politickým střediskem. Tady jsme se také podívali do normansko – gotické katedrály a také jsme zde viděli kulatý stůl krále Artuše.

A taky nesmíme opomenout na výuku, která tentokrát probíhala ve vzdělávacím centru v městečku Bournemouth. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin vedených anglickými lektory.

Náš pobyt jsme uzavřeli celodenním výletem do Londýna. Začali jsme procházkou po nejznámějších památkach počínaje Big Benem, poté jsme navštívili Tower of London, kde jsme viděli korunovační klenoty, staré mince a kolekci brnění z královské sbírky a zbytky hradeb opevnění z doby římské správy.

Pak už jsme se vydali autobusem a trajektem zpátky domů.

A. Bobková, J. Pejsarová

Datum vložení: 5. 1. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 7. 2020 18:35

Informace od nás