ZŠ Nepomucká

Anglie 2019

15. června – 21. června 2019

V letošním školním roce  jsme opět podnikli jazykově poznávací kurz, tentokrát do historického města Chester, které leží na řece Dee v severozápadní Anglii poblíž Irského moře.

Chester byl založen roku 79 n.l. Římany, a tak jsme zde navštívili Dewa Roman Museum a prohlédli jsme si celé město včetně římského amfiteátru. Večer jsme byli ubytováni do místních rodin, stejně jako každý další den.

Druhý den nás čekalo nádherné přístavní město Liverpool. Podívali jsme se do muzea Beatles – Beatles Story a prohlédli jsme si Albertovy doky a historické centrum. Třetí den jsme se podívali do velšského městečka Llangollen, kde jsme se plavili lodí po zdejším plavebním kanálu a přes impozantní akvadukt. Odpoledne jsme navštívili Chirk Castle s nádhernými zahradami. Čtvrtý den bylo na programu přímořské město Llandudno. Jeli jsme na krásnou vyhlídku na kopci viktoriánskou tramvají a podívali jsme se na zdejší molo a pláž.

Také nesmíme zapomenout na výuku, která tentokrát probíhala v nové mezinárodní škole v Chesteru. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin vedených anglickými lektory.

Náš pobyt jsme uzavřeli celodenním výletem do Londýna. V ranních hodinách jsme navštívili slavné muzeum Madam Tussauds plné figurín nejznámějších osobností na světě. Dále jsme navštívili katedrálu St. Paul, kde jsme mohli vyšplhat až do nejvyšších pater a podívat se tak na celý Londýn z výšky více jak 100 metrů. Od katedrály jsme přešli na druhou stranu Temže po Millennium Bridge, dále kolem Shakespearova divadla Globe a den jsme zakončili plavbou lodí po Temži až k Millennium Dome na Greenwichském poloostrově. Nakonec jsme se svezli lanovkou přes Temži vybudovanou u příležitosti olympijských her v roce 2012.

A. Bobková, K. Schovánková, T. Stibrová

Datum vložení: 24. 6. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 7. 2020 18:58

Informace od nás